top of page
  • Obrázek autoraFitness Maximus

SM SYSTÉM


SM systém neboli také "Stabilizační a Mobilizační Systém" je metoda cvičení, vhodná pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let. SM systém je doporučen cvičit dětem, ženám, mužům, důchodcům, sportovcům i ne-sportovcům, kteří mají často problémy s bolestmi páteře v krční, hrudní i bederní oblasti. SM systém hojně využívají také pacienti trpící akutním výhřezem ploténky nebo skoliózou. SM systém je dobré cvičit nejen při problémech s bolestí zad, ale také jako prevenci, chceme-li předcházet poruchám páteře. Tento druh cvičení má také velice dobré výsledky při léčbě nebo prevenci poruch velkých kloubů jako jsou například kyčel, koleno a rameno. Metodu SM systém používá v tréninkovém procesu i většina vrcholových sportovců s cílem zlepšit sportovní výkon a také jako prevenci proti deformaci páteře a kloubů. Cvičení této metody se skládá z několika cviků podle MUDr. Richarda Smíška, které napomáhají správné aktivaci svalového systému a umožňují tak protažení páteře směrem vzhůru, což zajišťuje ploténkám mezi obratli dostatečný prostor k léčbě a regeneraci.

Po zacvičení 11 cviků SM-systému za 15 min.denně,uděláte regenerační, protahovací a zároveň posilovací zdravotní program pro Vaše tělo. Zapojeny budou šikmé břišní svaly, relaxují se svaly podél páteře a protáhne se páteř směrem vzhůru. Díky jednoduchosti a nenáročnosti lze provádět doma, na zahradě, či u vody. K tomu potřebujete jen speciální elastické lano a můžete cvičit.

Pro koho je cvičení vhodné:

  • Pro lidi se sedavým zaměstnáním

  • Pro aktivní a příležitostné sportovce

  • Pro lidi s bolestmi zad , hlavy a kloubů

  • Při skolioze páteře

  • Při zkráceném svalstvu

Zkušená osobní trenérka a sportovní masérka Dagmar Podhrazská, vám může ve svých hodinách nabídnout malé ukázky těchto cviků s pomocí speciálních pomůcek, naučit pár základních, které lze provádět i mimo tělocvičnu a v případě zájmu zařadit pravidelně do našich tréninků. Můj profil najdete také na mých stránkách www.svaly88.snadno.eu

104 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page