top of page
  • Obrázek autoraFitness Maximus

TA BA TA


"TA BA TA" - co je to kouzelné slovíčko, směřující k vysněné postavě, zvýšení svalové síly, zlepšení dýchání a ostatně i zábavnému využití volného času?

Tabata je jméno japonského lékaře, podle kterého je tato tréninková metoda pojmenována. Nenechte se zmást „chytrými články“, že je tento způsob cvičení pouze pro vyspělé cvičence. Zkušený trenér umí složit Tabata trénink ze cviků pro vás proveditelných a možných k zvládnutí. Postupně při zařazení do běžného tréninku v posilovně nebo v samostatné cvičební jednotce se cviky mohu obměňovat a přidávat náročnější.

Při Tabatě se cvičí buď s vlastní váhou těla, nebo s nářadím.

Trénink se dá zvládnout do 45 minut v závislosti s nastavením odpočinků mezi cviky, podle počtů cviků a v neposlední řadě podle schopností jednotlivce.

Nejčastější typy cviků jsou ty základní, které zvládne skoro každý a to jsou kliky, dřepy a lehy- sedy. Dále se přidávají různé obměny těchto cviků , doplněné kettlebelly, overbally, malými činkami či pružnými gumovými pásy.

Náročnější cviky spojené s výskoky ( tzv. angličáky) nebo výpady do stran se zátěží, zdvih kettlebellu spojený se švihem či výskokem, balanční cviky na bosu - půl míči a jiné variace lze zařadit postupně podle zdatnosti cvičence.

Trénink doplňuje buď motivační hudba, nebo pouze odpočítávání sekund, zdůraznění odpočinkových pauz a upozornění na konec série.

Cviky mohu být zařazeny buď jeden po druhém vždy s konečnou pauzou pro doplnění sil a tekutin a nebo lze odcvičit si s přestávkami jeden cvik v sérii a pokračovat dalšími .

Pokud si chcete zlepšit kardiovaskulární systém, vyladit kondičku a shodit pár přebytečných kil jednoduchými cviky s větší intenzitou neváhejte a přijďte vyzkoušet . Lze i ve dvojici , povzbudí vás to k větším výkonům. Věřte mě . Mám vyzkoušeno.

39 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page